Artystyczny nieład. Fryzura surferki.

Uroda

Wakacje to dobry moment na eksperymentowanie z fryzurami. Propozycją, która znakomicie dopasuje się do tej pory roku będzie tzw. fryzura surferki. Jest to wyjątkowa stylizacja, która nada Twoim włosom niesamowitej lekkości, a przy tym sporo artystycznej nonszalancji.

Artystyczny nieład we własnej osobie

Masz dosyć poukładanych i wycyzelowanych fryzur? Chcesz wyglądać spontanicznie, lekko, i jakbyś przed chwilą wyszła z wody? W takim razie fryzura surferki jest Ci pisana. To prawdziwy wakacyjny hit który przypadł do gustu wielu gwiazdom. Na czym polega ten wakacyjny look? Fryzura surferki to ugniecione i delikatnie zlepione długie włosy, które układają się w sposób nieregularny i w niektórych miejscach fantazyjnie odstają. Efekt
końcowy to kwintesencja lekkości i artystowskiego powiewu.

Zrób to sama

Najlepsze w fryzurze surferki jest to, że możesz uzyskać ten piękny wygląd samemu. Z pomocą przyjdzie Ci całe multum produktów, które są przeznaczone do uzyskiwania kontrolowanego nieładu. Są to specjalne spraye różnych marek, którymi spryskujesz mokre włosy. Następnie ugniatasz tak spryskane włosy podczas suszenia i je delikatnie przeczesujesz palcami. Alternatywnym rozwiązaniem jest zawinięcie spryskanych sprayem włosów w „ślimaki” i zawiązanie ich gumką. Kolejny krok to suszenie tak spiętych włosów. Kiedy będą już suche rozpleć je i przeczesz albo palcami, albo grzebieniem. Pamiętaj żeby miał szeroko rozstawione ząbki.

Kosmetyki

Uzyskanie efektu artystycznego, plażowego nieładu nie jest oczywiście możliwe bez sprayu zawierającego sól. Na rynku znajdziesz duży wybór sprayów tego typu, które są oferowane przez praktycznie każdą liczącą się markę. Do najpopularniejszych produktów należą spraye Bumble & Bumble, Toni & Guy, oraz Schwarzkopf. Warto również zaufać sprejom od L’Oreal, Wella, Gosh, John Masters, czy John Frieda. Zanim zdecydujesz się na któryś z tych produktów musisz pamiętać, że różnią się one nieco swoim składem. I tak na przykład propozycja John Frieda zawiera prawdziwą sól morską i filtr przeciwsłoneczny, ale jednocześnie ma w sobie dwa niekorzystne dla włosów alkohole. Z kolei spray od Toni & Guy nie ma w sobie niekorzystnych alkoholi i sztucznych konserwantów, ale za to zamiast soli morskiej zawiera siarczan magnezu. Podobnie jest w przypadku propozycji Schwarzkopf o nazwie Got2Be Beach Girl. Siarczan zastępuje w niej sól morską, ale produkt wyróżnia się obecnością dwóch nawilżaczy i substancji zapachowych.

fryzura-surferki

Uroda i troska o włosy

Świetnie wyglądające, plażowo falujące włosy to z pewnością pożądany efekt. Zanim jednak postawisz na ten look pamiętaj, że działanie soli na włosy może być niekorzystne. Przede wszystkim sól je wysusza, prowadzi do zmatowienia i utraty sprężystości. Co w takiej sytuacji zrobić? Wybierz spraye, które mają w sobie dodatkowe substancje nawilżające (np. Got2Be Beach Girl) lub na własną rękę olejuj włosy lub nakładaj na nie zwilgotniającą odżywkę. Dzięki tym zabiegom uda Ci się połączyć dwie rzeczy: świetny letni wygląd a la surferka i włosy, które nie są suche i zmatowiałe.

Previous Story

«

Next Story

»