Pielęgnowanie skóry latem

Pielęgnowanie skóry latem

Uroda

Duża ilość promieni słonecznych w okresie letnim to, z jednej strony, zbawienna informacja, a z drugiej, potencjalne zagrożenie dla Twojej skóry. Dlatego tak istotne jest odpowiednie pielęgnowanie cery w tym czasie.

Zalety słońca

W okresie letnim nasza skóra jest bardziej dotleniona, wypoczęta i świeża. To zasługa wyższej temperatury, większy ilości promieni słonecznych, oraz przebywania na świeżym powietrzu. Przebywanie na słońcu codziennie przez 15-20 minut dostarcza organizmowi niezbędnej ilości witaminy D, która jest kluczowa dla metabolizmu kości i systemu nerwowego. No i oczywiście, dużo słońca stoi za pięknym opalonym wyglądem.

Nie zapomnij o pielęgnacji

Jeśli jednak myślisz, że w lecie możesz sobie pozwolić na unikanie regularnej pielęgnacji skóry, to się grubo mylisz. Duża ilość promieni słonecznych to najprostszy sposób na wysuszenie skóry a także na jej uszkodzenie. Jest to szczególnie ryzykowne dla osób z cerą suchą. Co więc robić aby uniknąć takich problemów? Postawić na kompleksową pielęgnację. Jej pierwszy krok to oczyszczanie skóry. Tutaj najlepiej użyć łagodnych preparatów i emulsji. Kolejny element to nawilżanie skóry. Duża ilość słońca sprawia, że skóra traci wilgotność w bardzo krótkim czasie. Stosując krem nawilżający o długotrwałym działaniu zapobiegasz temu procesowi. Ostatni krok to stosowanie gęstych maseczek kremowych na noc, które regenerują warstwę lipidową naskórka.
Podsumowując, jeśli zależy Ci aby wakacje kojarzyły się tylko z piękną opalenizną, to postaw na dobre kosmetyki i zaspokój trzy podstawowe potrzeby Twojej skóry w okresie letnim: ochronę, nawilżanie i regenerację. Nie zapominaj również o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Previous Story

«

Next Story

»