Optyczne powiększanie oczu makijażem

Jak powiększyć oczy za pomocą makijażu?

Uroda

Oczy to element twarzy, który przykuwa uwagę każdego. Jeśli zależy Ci na ich wyeksponowaniu to pomoże Ci w tym odpowiedni makijaż. Poznaj kilka patentów, które sprawią, że Twoje oczy wydadzą się większe i piękniejsze niż są w rzeczywistości.

  1. Podkręcanie rzęs – jeden z najprostszych sposobów na optyczne powiększenie Twoich oczu. Chwyć za zalotkę i zaciśnij ją przez 10 sekund tuszując maskarą. Wykręcone rzęsy wyeksponują Twoje oczy praktycznie od razu. W ofercie wielu firm kosmetycznych są również maskary, których zadaniem jest również optycznie powiększać oczy.
  2. Rozświetlanie powieki ruchomej – aby oczy wydały się większe niż są w rzeczywistości należy rozświetlić powiekę ruchomą przy pomocy jasnego cienia. W ten sposób wyda się ona mniejsza niż w rzeczywistości i nie będzie dominować.
  3. Przyciemnianie powieki dolnej – w kontraście do powieki ruchomej, powieka dolna powinna być ciemniejsza. Do tego celu użyj ciemniejszego matu. Zadbaj o to, aby wyeliminować wszystkie załamania i uzyskać jednolity efekt końcowy.
  4. Jasna kreska na linii wodnej – aby oko wydało się optycznie większe pokryj jego linię wodną jasną kreską. Możesz wybrać białą lub w odcieniu cielistym. Równomiernie rozprowadzony kolor to gwarancja murowanego efektu.
  5. Czarna kreska eyelinerem – jeśli chcesz dodatkowo wyciągnąć powieki to nałóż czarną kreskę przy pomocy eyelinera. Pamiętaj aby kreska nie zaczynała się od wewnętrznego kącika oka. Najlepiej zacznij ją od tęczówki.
  6. Rozjaśnij wewnętrzny kącik oka – jasny cień to najlepszy sposób aby otworzyć i rozświetlić oko. Dzięki niemu nadasz spojrzeniu świeżości i sprawisz, że będzie idealnie komponowało się z wykręconymi rzęsami i z kreską zrobioną eyelinerem.

Jak widać istnieje cały zestaw trików makijażowych, które mogą zamienić małe oczy w wyraziste i przyciągające spojrzenia. Wykorzystaj je, a na pewno będziesz zadowolona z efektów. Nie zarażaj się jeśli nie wyjdzie Ci za pierwszym razem. Z czasem nabierzesz wprawy i będzie Ci to coraz lepiej wychodziło.

Previous Story

«

Next Story

»