Kosmetyki do skóry superwrażliwej

Kosmetyki do skóry superwrażliwej

Uroda

Zdrowo wyglądająca skóra wymaga odpowiednich zabiegów i codziennej pielęgnacji przy pomocy kosmetyków. Jest to utrudnione gdy jesteśmy posiadaczkami skóry superwrażliwej. Na szczęście do Twojej dyspozycji są środki stworzone specjalnie z myślą o Twojej cerze.

Wrażliwość

Co mamy na myśli mówiąc „skóra superwrażliwa”? Pod tą nazwą mogą kryć się różne rodzaje cery takie jak atopowa, naczyniowa, czy alergiczna. Jej wrażliwość może przejawiać się na różne sposoby: popękane naczynia krwionośne, zarumienienia, przebarwienia czy bardzo łatwe podrażnienia.

Kosmetyki

Jeśli masz cerę superwrażliwą, to nie możesz stosować kosmetyków (szampony, kremy, odżywki, mydła), które zawierają takie substancje jak sylikony, konserwanty i zapachy. To właśnie ich obecność w kosmetykach często stoi za przebarwieniami i podrażnieniami. Decydując się więc na kosmetyki musisz wybierać tylko takie, które są pozbawione kwasów, drobinek ściernych lub barwników. Peelingi mechaniczne oczywiście odpadają. To samo dotyczy peelingów kwasami.

W przypadku wariantu skóry naczynkowej powinnaś stosować podobnie delikatne produkty z tą różnicą że w tej sytuacji wskazana jest obecność takich substancji jak miłorząb japoński, rutyna, arnika, czy witaminy K i PP.

Zakupy

Jednym słowem, skóra superwrażliwa wymaga delikatnego traktowania. Gdzie zdobędziesz takie produkty? Na szczęście obecnie nie jest to trudne gdyż są one dostępne w najlepszych drogeriach i aptekach. Warto w szczególności postawić na takie kosmetyki, które zostały stworzone specjalnie z myślą o skórze superwrażliwej. Wtedy masz pewność, że ich twórca wziął pod uwagę potencjalne problemy i produkt, który stosujesz zawiera tylko bezpieczne i chroniące Cię substancje.

Previous Story

«

Next Story

»