Boska Florence

Boska Florence, czyli o nieodwzajemnionej miłości do muzyki

Filmy

Boska Florence„, to sierpniowa premiera, która przedstawia nam historię Florence Foster Jenkins, zgodnie okrzykniętej „najgorszą śpiewaczką operową świata”. Boska Florence, grana przez Meryl Streep, to śpiewaczka pozbawiona słuchu muzycznego i głosu, co jednak nie przeszkadza jej śpiewać na koncertach i wydawać płyty, a to dzięki dużemu spadkowi pozostawionemu jej przez zmarłych rodziców oraz roli jaką odgrywa z tego względu w wyższych sferach Nowego Jorku. Pomaga jej w tym narzeczony (późniejszy mąż), który nie tylko dba o to, aby sale na jej występach były pełne, ale również aby nie brakowało na nich gromkich braw i aby recenzje były jak najlepsze.

„Boska Florence”, to komedia biograficzna, którą napędza para aktorska Meryl Streep i Hugh Grant przy akompaniamencie (dosłownie i metaforycznie) Simona Helberga (grającego pianistę, a fanom seriali znanego z roli Howarda w „Teorii Wielkiego Podrywu”). Za kamerą całego przedsięwzięcia stoi zaś brytyjski reżyser Stephen Frears, który bardzo dobrze prowadzi fabułę wypełniając ją kontrastującymi scenami o charakterze dramatycznym i komediowym. W efekcie, otrzymujemy świetnie skrojoną i przygotowaną całość, która ma przede wszystkim za zadanie pokazać nam świat Florence Foster Jenkins.

Jest to zaś świat iluzji wytworzonej wokół nieudolnej śpiewaczki. Świat w którym jej wzniosłe występy są zabawne, a autentyczna powaga staje się powodem do śmiechu. Główna bohaterka nie jest niczego świadoma, co każe zadać fundamentalne pytanie: czy ważniejsze jest życie niegroźnymi dla nikogo marzeniami czy może jednak szczerość?

Film "Boska Florence"

„Boska Florence” – Polska Okładka

Previous Story

«

Next Story

»